Forumdan Yararlanmak için ÜCRETSİZ üye olunuz.

ROCKTURKEY
Forumdan Yararlanmak için ÜCRETSİZ üye olunuz.

ROCKTURKEY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rock , Rock Nedir , Rock ResimLeri , RockTurkey , Rock NickLeri , Rock AvatarLarı , Rock Müzik GrupLarı

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Şarkı Hİkayeleri

2 posters
YazarMesaj
XαηĐяα

XαηĐяα

AktifLik :
Şarkı Hİkayeleri Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Şarkı Hİkayeleri Right_bar_bleue

TakımLar : 3
Ruh HaLi : asık
Rep Gücü : 10
Doğum tarihi : 24/08/94

Şarkı Hİkayeleri Empty
MesajKonu: Şarkı Hİkayeleri   Şarkı Hİkayeleri Icon_minitimePtsi Nis. 06, 2009 11:08 pm

2000'lerin en ses getiren aşk şarkısı olan You're Beautiful'ın hikayesi de çok güzel ve ilginçŞarkı Hİkayeleri NoktaSözlerden de anlaşılacağı gibi şarkıda James Blunt'ın metroda gördüğü kıza olan ümitsiz aşkını anlatıyorŞarkı Hİkayeleri NoktaHer ne kadar bir daha görüşmelerinin olanaksız olmasına rağmen şarkıda kendini avutan ve aralarında bir bağ olduğuna inanan JB,şarkının sonunda asla beraber olamayacaklarını kabul ediyor(klipte intihar ediyor bu bölümde)Şarkı Hİkayeleri Nokta

Hayatım harika
Aşkım saf
Bir melek gördüm
Öyle olduğuna eminim
Metroda bana gülümsedi
O başka bir adamlaydı
Fakat ben bu yüzden uykularımı kaybetmeyeceğim
Çünkü bir planım varŞarkı Hİkayeleri Nokta

Çok güzelsin,Çok güzelsin,Çok güzelsin
Bu doğru
O kalabalık yerde yüzünü gördüm
Ve ne yapacağımı bilmiyorum
Çünkü asla seninle olamayacağım

Evet,o gözlerimi yakaladı
Orada yürürken
O yaşadığım hissi yüzümden anlayabilirdi,
Kendimden geçmiştimŞarkı Hİkayeleri Nokta
Onu terkar göreceğimi zannetmiyorum
Fakat biz bir anı paylaştık ve bu sonsuza kadar sürecek

Çok güzelsin,Çok güzelsin,Çok güzelsin
Bu doğru
O kalabalık yerde yüzünü gördüm
Ve ne yapacağımı bilmiyorum
Çünkü asla seninle olamayacağım

Orada mutlaka bir melek olmalı gülümseyen yüzüyle
Benim seninle beraber olmam gerektiğini düşünen

Ama artık gerçekle yüzleşme zamanı
Asla seninle beraber olamacağım
Şarkı Hİkayeleri Nokta
https://rockturkey.forumdizini.com
XαηĐяα

XαηĐяα

AktifLik :
Şarkı Hİkayeleri Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Şarkı Hİkayeleri Right_bar_bleue

Şarkı Hİkayeleri Empty
MesajKonu: Geri: Şarkı Hİkayeleri   Şarkı Hİkayeleri Icon_minitimePtsi Nis. 06, 2009 11:08 pm

GEÇEN yıl, kuzeninin kocasından bebeği olan 22 yaşındaki Güldünya Tören `i yol ortasında vuran iki erkek kardeş, ölmediğini görünce kaldırıldığı hastanede kurşun yağdırmış, olay kamuoyunca büyük infiale neden olmuştuŞarkı Hİkayeleri Nokta Aylin Aslım , töre cinayetine kurban giden Güldünya Tören `in dramından son derece etkilendi ve son albümü `Gülyabani `ye bu dramı anlatan `Güldünya ` adlı şarkıyı okuduŞarkı Hİkayeleri Nokta

Güldünya şarkısı TRT`ye takıldı
Ünlü rockçı Aylin Aslım`ın erkek kardeşleri tarafından vurularak töre cinayetine kurban giden Güldünya`nın dramını anlattığı şarkısı, TRT engeline takıldıŞarkı Hİkayeleri Nokta Şarkı, TRT televizyonlarında ve radyolarında yasaklandıŞarkı Hİkayeleri Nokta Yasak kararını tesadüf eseri öğrenen Aylin Aslım, büyük tepki gösterdiŞarkı Hİkayeleri Nokta

Şarkı , TRT Televizyonları ve radyolarında yasaklandıŞarkı Hİkayeleri Nokta Geçen günlerde TRT `nin bir radyo programına çağrılan Aylin Aslım , parçanın çalınamadığını öğrenince şoke olduŞarkı Hİkayeleri Nokta Bu karara çok sinirlendiğini belirten genç rock`çı , tepkisini şöyle dile getirdi:

`Denetimden geçmediği gerekçesiyle bu parçayı çalamadıklarını söyledilerŞarkı Hİkayeleri Nokta Abuk subuk, düzeysiz, ucuz bir sürü şarkı yayınlanıyor, ama bu şarkı yayınlanmıyorŞarkı Hİkayeleri Nokta İnanılacak gibi değilŞarkı Hİkayeleri Nokta Benim için çok önemli bir şarkı buŞarkı Hİkayeleri Nokta Doğu `daki turnelerimde bu şarkıya çok fazla ilgi varŞarkı Hİkayeleri Nokta İnsanların ne kadar acı çektiğini gözlerimle gördümŞarkı Hİkayeleri Nokta Benim şarkım olmasının dışında, bu hikaye gerçek bir hikayeŞarkı Hİkayeleri Nokta Ben şarkımda bir insanın boş yere öldürülmesinden bahsediyorumŞarkı Hİkayeleri Nokta Bu işin peşini bırakmayacağımŞarkı Hİkayeleri Nokta`

İŞTE AYLİN ASLIM `IN YASAKLANAN GÜLDÜNYA ŞARKISININ SÖZLERİ

Canım abim vurma beni bu dünyadan alma beni dökülür mü kardeş kanı

bir karında yatmadık mı bir anadan doğmadık mı bir memeden doymadık mı

binbir yarayla tek bir kurşunla gitti Güldünya kim farkında kimin umurunda

yandı bir dünya seni gönderene söyle köydeki büyük meclise söyle daha çocuk yaşta üstüme çıkan herife
eğer böyle ölürsem iki elim yakanızda hayaletim gezer düşer peşinize
binbir yarayla tek bir kurşunla gitti Güldünya

kim farkında kimin umurunda yandı bir dünya
binbir yarayla tek bir kurşunla gitti Güldünya
kim farkında kimin umrunda söndü bir dünya
XαηĐяα

XαηĐяα

AktifLik :

Şarkı Hİkayeleri Empty
MesajKonu: Geri: Şarkı Hİkayeleri   Şarkı Hİkayeleri Icon_minitimePtsi Nis. 06, 2009 11:08 pm

Evanescence grubu bir çok acıdan nasibini almış şarkılar yazıyorŞarkı Hİkayeleri Nokta Peki bunları nasıl yazıyor? öncelikle şuna değinelim: Amy Lee'nin açıkladığına göre "ben şarkıları o kadar zorlanarak yazmıyorum derin bir nefes alıyorum ve gerisi geliyor"Şarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri Noktave şimdi uzatmadan ilk olarak evanescence'ın devler ligine girdiği bring me to life'ın anlatayımŞarkı Hİkayeleri NoktaAmy bir gün kafede yalnız başında elinde defteri ve kalemi oturuyormuşŞarkı Hİkayeleri NoktaSonra yanına 1 adam gelmiş ve "mutlu musun?" diye sormuş Amy şaşırdıktan sonra "hayır" cevabını vermişŞarkı Hİkayeleri NoktaGoing under ise o kadar da acı çekilen ve ya farklı bir hikayesi yok yani çorap söküğü gibi Amy bir oturuşta yazmışŞarkı Hİkayeleri NoktaTabi sadece Amy Lee'den bahsetmeyeceğimŞarkı Hİkayeleri NoktaThe Open Door'da şarkı yazamaması yüzünden ayrılan Rocky Gray tourniquet'i yazmış ki bu şarkı gerçekten ilhamı olan fakat fazla duyulmamış şarkı kateogorilerine girdiŞarkı Hİkayeleri NoktaGrubun yakışıklı üyesi John LeCompt da taking over me'de üstün başarılara imza atmıştıŞarkı Hİkayeleri NoktaTabi ben The Open Door'a geleyimŞarkı Hİkayeleri NoktaLithium ve cmwys, Shaun Morgan için yazılmışŞarkı Hİkayeleri NoktaCmwys(Call Me When You'r Sober)'ın anlamı "selfisly hated" "can't keep believing" ve "don't cry to me" gibi sözler Shaun Morgan'ı ve alkolik zamanlarını anlatıyorŞarkı Hİkayeleri Nokta(bir de bazı dedikodulara göre de amy lee'ye vurduğundan) ah bir de Fallen'dan Hello vardıŞarkı Hİkayeleri NoktaAmy Lee NEDEN SÖYLEYEMİYOR?NEDEN KONSER ÇALIŞMALARINDA SÖYLERKEN AĞLIYOR?tabii ki de 3 yaşındaki felçli kardeşi öldüğü için amy lee o zamanlar 6 yaşındaymışŞarkı Hİkayeleri NoktaAnnesi Bonnie'yi yıkarken havlu almaya bahçeye gitmişŞarkı Hİkayeleri NoktaSonra da küvette Bonnie yine felç geçirmiş ve küvette boğulmuşŞarkı Hİkayeleri Nokta
XαηĐяα

XαηĐяα

AktifLik :

Şarkı Hİkayeleri Empty

Eagles- Hotel California hikayesi
Hazin bir hikayesi vardir bu sarkininŞarkı Hİkayeleri NoktaBirbirlerine çilginlar gibi asik olan iki gencin hikayesidir bu sarki aslindaŞarkı Hİkayeleri NoktaBu iki gec birbirini cok seviyordur, Leyla ile Mecnun misaliŞarkı Hİkayeleri NoktaFakat aileleri karsidir bu beraberlige, bu iki genc sik sik bulusup bu otel odasinda birlikte olurlarŞarkı Hİkayeleri NoktaBir gun birbirlerine soz verirler;bulusma yerine gelmemelerinin tek sebebi olum olmalidir diye, yalnizca birbirlerini seveceklerine dairŞarkı Hİkayeleri Nokta
Yine boyle bir gunde kiz onceden gelir otel odasinaŞarkı Hİkayeleri NoktaBekler bekler ama cocuk gelmemistir, oysa soz vermistir onaŞarkı Hİkayeleri NoktaKiz;cocugun soylediklerini dusunur bir an ve caresiz bir sekilde ne yapacagini dusunurŞarkı Hİkayeleri NoktaBekler,bekler bekler, ama kimseler gelmemistirŞarkı Hİkayeleri NoktaOysa cocuk gec kalmistir ve kostura kostura sevgilisinin yanina yetismeye calisirŞarkı Hİkayeleri NoktaBir trafik kazasi yapar bu sirada ve hayatini kaybederŞarkı Hİkayeleri NoktaKız ise onsuz yasamaktansa olmeyi tercih eder ve ona soz verdigi gibi yanina giderŞarkı Hİkayeleri NoktaAsar otel odasinda kendisini, hayatina son vermeden evvelde otel odasinin kapisina bu sarkinin sozlerini yazarŞarkı Hİkayeleri Nokta
Uzunca bir sure bu otelin odasi kimselere kiralanmazŞarkı Hİkayeleri NoktaBirbirini seven iki gencin anisinaŞarkı Hİkayeleri NoktaGünün birinde Eagles çıka gelir Şarkı Hİkayeleri NoktaO otelde kalmak ister fakat bos oda yokturŞarkı Hİkayeleri NoktaBos olan tek oda bizim iki sevgilinin odasidirŞarkı Hİkayeleri NoktaResepsiyondaki kiz durumu izah eder;bu odanin hikayesini anlatirŞarkı Hİkayeleri Nokta Eagles bu odayi gormek isterŞarkı Hİkayeleri NoktaÇikarlar odaya, hicbirseye dokunulmamistirŞarkı Hİkayeleri NoktaKapinin arkasinda bu sozleri goren Eagles etkilenmistirŞarkı Hİkayeleri NoktaVe sarki yapar bu sozleriŞarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri Nokta,
XαηĐяα

XαηĐяα

AktifLik :

Şarkı Hİkayeleri Empty

Şebnem ferah vazgeçtim dünyadan şarkısının hikayesi
Şebnem ferah bu şarkıyı tecavüz edilen ve ailesi tarafından dışlanan bir genç kıza yazmış

Vazgeçtim Dünyadan
Nerde sözler of nerde yüreğim
Ben de sevdim of sevmedi bilenim
Ver elini sonsuza
Al beni dünyadan of kalmadı sevenim

Yürekler alınmaz pulla parayla
Kim yenmiş kaderi duayla

Gelinlik giymeden ışığı görmeden
Bebeğimden önce vazgeçtim dünyadan
Kaderi yenmeden utandım kendimden
Daha sevilmeden vazgeçtim dünyadan

Nerden geldim of yolculuk nereye
Belki söyler of sorarsam kadere
Yok sevenim arzuyla
Mezarlar bile küsmüş of kadınca ölene
XαηĐяα

XαηĐяα

AktifLik :

Şarkı Hİkayeleri Empty
MesajKonu: Geri: Şarkı Hİkayeleri   Şarkı Hİkayeleri Icon_minitimePtsi Nis. 06, 2009 11:09 pm

Hotel california
şarkının hikayesi şöyledir:*
birbirini seven iki genç aileleri yüzünden kavuşamazlar fakat sürekli bu otelde buluşurlarŞarkı Hİkayeleri Noktabirbirlerine bir söz verirler, buluşmaya gelmemelerinin tek sebebi ölüm olacaktırŞarkı Hİkayeleri Noktabir gün çocuk otele geç kalırŞarkı Hİkayeleri Noktasevgilisini bekleyen fakat gelediği için öldüğünü düşünen kız kendini asarŞarkı Hİkayeleri Noktaotele geldiğinde bunu öğrenen genç de dayanamaz intihar ederŞarkı Hİkayeleri Noktadaha sonra tesadüfen otele gelen the eagles da hikayeyi öğrenir çok etkilenir ve şarkı yazılırŞarkı Hİkayeleri Nokta
aslında pek çok hikaye var ama en çok bilinen bu sanırımŞarkı Hİkayeleri Nokta
XαηĐяα

XαηĐяα

AktifLik :

Şarkı Hİkayeleri Empty
MesajKonu: Geri: Şarkı Hİkayeleri   Şarkı Hİkayeleri Icon_minitimePtsi Nis. 06, 2009 11:09 pm

Gripin 'Böyle Kahpedir Dünya' Şarkı Hikayesi
Bİr dergide okudum Gripin grubu üyeleri bir türlü şarkı yazamıyolarmış o kadar çalışmalara rağmen halada güzel bir şarkı ortaya çıkmamışŞarkı Hİkayeleri Noktagrup üyeleri kendi aralarında şakalaşırken keşke Birol(solist)sevgilisinden ayrılsada şarkı yazsa demişler çünkü bu sevgilisinden ayrıldığı zaman çok güzel şarkılar yazabiliyormuşŞarkı Hİkayeleri Noktaaradan 1 hafta geçmiş Birol ile sevgilisi ayrılmış ve Birol Böyle Kahpedir Dünya şarkısını yazmış :-\
XαηĐяα

XαηĐяα

AktifLik :

Şarkı Hİkayeleri Empty

Sebonun Deli Kızım Uyan sarkısının hikayesi

Şebnem Ferah'ın "deli kızım uyan" şarkısını kızkardeşi komadayken yazdığını biliyorumŞarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri Nokta

Deli Kızım Uyan

Gece geçmez gündüz olmaz
Can bu dünyaya dayanmaz neden
Haykırdım dağlara duymaz
Bekledim günlerce yok ki gelen

Karlı dağların ardında biri yaşarmış
Bulut olur yağmur olur bize bakarmış
Hem yakın hem uzakmış yanakları al almış
Deli kızım uyan söylenenler yalan
Deli kızım uyan bir tek sensin duyan
bir tek sensin duyan
XαηĐяα

XαηĐяα

AktifLik :

Şarkı Hİkayeleri Empty

Şebnem Ferah - Ünzile
Aslında Ünzile Türk kadının hikayesidirŞarkı Hİkayeleri Noktaİnsan yaş am ının hiçe sayıldıgı yerlerin hikayesidirŞarkı Hİkayeleri NoktaAysel Gürel de çaresizliği Bu şarkıyla anlatmaya çalışmıştırŞarkı Hİkayeleri NoktaSezen Aksu ve şebnem ferahın müthiş yorumuyla ayrı bir anlam kazanmıştır ÜnzileŞarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri Nokta Aysel Gürel e bu sözleri yazdıran Ünzilenin hikayesi Aysel Gürelin Anadolu turnesinde mola verdiği bir köyde başlarŞarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri NoktaBu köyde Gürel Unzile ile karşılaşırŞarkı Hİkayeleri NoktaBiraz sohbet ettikten sonra Unzile nin hayatını dinlerŞarkı Hİkayeleri NoktaÜnzile Çok ufak yaşta evlendirilmiştirŞarkı Hİkayeleri NoktaEvleneceği kişiyi görücüler seçmiş,bir kaç koyun karşılığı isteyen kişiye ufak yaşta teslim edilmiştirŞarkı Hİkayeleri NoktaUfak yaşta gördüğü baskıdan dolayı artık kendine çizlmiş kadere razı gelmiştirŞarkı Hİkayeleri NoktaOlaylara ses çıkartamamaktırŞarkı Hİkayeleri NoktaGördüğü baskı ve yaşam biçimi onu dünyanın sadece köyü olduguna inandırmıstırŞarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri Nokta" Aslında ünzilenin hikayesi Geri kalmışlığın hikayesidirŞarkı Hİkayeleri NoktaAnadolu hala bazı bölgelerde kız cocukları mal gibi alınıp satılmakta,bir ömür geçireği kişi başkaları tarafından seçilmektedirŞarkı Hİkayeleri Nokta

Birde şarkıyı bundan sonra dinleyinŞarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri NoktaEminim daha bir anlamlı
gelecektirŞarkı Hİkayeleri NoktaÇünkü Bu bir şarkı değil çaresizliğin haykırışıdırŞarkı Hİkayeleri NoktaŞarkı Hİkayeleri Nokta
XαηĐяα

XαηĐяα

AktifLik :

Şarkı Hİkayeleri Empty

Grup Sokak Küçük Kadın Şarkısının Hikayesi
"Âşık olmak gibi bir hevesti benimkisi
Çok küçükmüşüm meğer abisi, apış aramdaki kimin eli
Küçük bir kız gibi hissetmeyi, bıraktım ben çok önceleri
Artık kaçmak zor, karanlıktan… Yalnızlıktan… Şansızlıktan…

Melek’ti küçük kadının adı ve erkek denen çömez hayvanın aklını ele geçirmişti Meleğin tadıŞarkı Hİkayeleri Nokta Yerdeki üç ızgaralı eski öğrenci sobasının ışığı aydınlatıyordu odayıŞarkı Hİkayeleri Nokta Tek sevgi vardı odada ve de şeytanın adıŞarkı Hİkayeleri Nokta Çiçeklerini açmış, çekyatın karşısındaki tozlu sehpanın üzerinde duruyordu sevgililer günü hediyesi güzel kasımpatıŞarkı Hİkayeleri Nokta O çiçeklerin arkasında saklanmış kamera, yalanı belgeleyecek bir oyuncaktı… Melek yarı çıplakken, sevdiğini sandığı erkeğin çekyatında olmak istediğinden emin değilken, yani tamda 16 yaşında hala bir genç kızken yaşadı bu gizli kamera şakasınıŞarkı Hİkayeleri Nokta Belki erkeğin beyni de çıplaktı, belki o erkeğin beynini toplum çıplak bıraktı… Cinsel bir tutkuyla internetten indirdiğim bu görüntü ile tanıştım MelekleŞarkı Hİkayeleri Nokta İçine almadığı için yediği tokatlarla geldim kendimeŞarkı Hİkayeleri Nokta O içine aldığında bağırdıŞarkı Hİkayeleri Nokta Erkek, bebeğin dünyaya giriş kapısına, sahteyi tatmış elleriyle hoyratça dokunduğunda meleğin ruhunu da aldı, hapsetti ve rahatladıŞarkı Hİkayeleri Nokta Suçluluk duygusunu bastıramayan her canlı gibi Meleği suçladı “Neden bu yaşta benimle yattın, sen işe yaramaz bir kızmışsın” diyeŞarkı Hİkayeleri Nokta Melek yine bağırdı ama bu kez ben bile duyamadım o çığlığıŞarkı Hİkayeleri Nokta
Filim bu sözlerle bittiğinde, sanırım Melek giyindi ve dışarı çıktıŞarkı Hİkayeleri Nokta Hızlı adımlarla evine gitti, külotuna baktı, artık küçük bir kadındı ve iç çamaşırını dolapta bir çekmeceye iyice sakladı, banyo yaptı ve yattıŞarkı Hİkayeleri Nokta Rüyasında Meleğe göründüm ona kaybetme dedimŞarkı Hİkayeleri Nokta Kaybetme, son nefesini vermeden boyun eğme… Senin acını ben emerim… Sonra onu içime aldım, başımda müthiş bir ağrıyla uyandımŞarkı Hİkayeleri Nokta Acı içimde yuvarlandı, ben acıma yalvardıkça o kocaman oldu yalvardıkça bir tümör olduŞarkı Hİkayeleri Nokta Aşağıdan, tam diyaframımın altından bastırdı, ben nefes alamadım, nefes alamadıkça da Laroxyl aldım… Birden içim isyana kalktı, aklım çok açıttı, acı midemi yaktıŞarkı Hİkayeleri Nokta Hayalime koştum, kâbus klozetin kapağını kaldırdım ve bir şarkı kustum, adını KÜÇÜK KADIN koydum, artık karanlıktan korkmuyordum… "
BяeηĐα

BяeηĐα

AktifLik :

TakımLar : 5
Ruh HaLi : agresif
Rep Gücü : 9
Doğum tarihi : 14/04/93

Şarkı Hİkayeleri Empty
MesajKonu: Geri: Şarkı Hİkayeleri   Şarkı Hİkayeleri Icon_minitimeSalı Nis. 07, 2009 3:57 pm

Kanky Thank yOu bebiş Smile Şebonun SarkıLarı süper Yaw Smile Cool

Şarkı Hİkayeleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 5 KizIN KORKUNÇ HİKAYELERİ
» Bazı Geleneklerin İlginç Hikayeleri
» Şarkı ÇeviriLeri
» HERETIC SOUL dan 2 Yeni Şarkı
» Evanescence Yeni Albüm İçin Şarkı Yazıyor